Opakované zápaly pľúc

13.11.2017

Z Vašich skúseností

   Keď mala dcérka 2 a pol roka, začala chodiť do škôlky. Iné deti by asi plakali a ťažko si zvykali, ale naša nie. Od prvého dňa tam chodila s radosťou, každého zdravila a ako povedala pani učiteľka "bola ťahačom kolektívu".

   Prvý krát ochorela po mesiaci. Predtým nebývala chorá, keďže som ju kojila vyše dvoch rokov, mala skvelú imunitu. Vyľakala som sa a ako správna matka prvorodička som vystrašená utekala k pani doktorke pri prvom soplíku a kašli. Dostali sme klasický sirup, fenistil kvapky a niečo na teplotu. Kontrola o týždeň. 

  Nič sa však nezmenilo. Keď ju pani doktorka popočúvala, niečo sa jej nezdalo a tak nás poslala na rontgen. Zistilo sa, že dcérka má jednostranný zápal pľúc a dostala antibiotiká. 

  Aby sa dcérka poriadne doliečila, zostali sme doma 6 týždňov. Potom nastúpila do škôlky a bola tam presne 3 dni, keď opäť ochorela. Zdalo sa mi to nejako rýchlo. Navštívili sme pani lekárku, dostali sirup a doporučenie čistiť nos. Na ďalší deň však dcérke vyskočila teplota a neustále stúpala. Malá len ležala a spala a teplota šla stále hore. Lieky na zníženie teploty nepomáhali, stále stúpala a srdce jej bilo tak rýchlo, že som spanikárila a v strachu o jej život som zavolala sanitku. 

  Rontgen opäť ukázal zápal pľúc, dostala infúzie a antibiotiká. Nevedela som, čo ďalej robiť. Bola som zúfalá. Prečo opäť zápal pľúc? Veď sme to poriadne preliečili, 6 týždňov sme nikam nechodili. 

 Pani doktorka len skonštatovala, že to sa niekedy stáva, že sa zápal vráti späť. Ale aký zápal? Veď antibiotiká ju mali predsa vyliečiť, či nie?

 Vtedy som sa rozhodla vrátiť naspäť na rodičovskú a byť s malou doma a bez kolektívu s nádejou, že škôlku skúsime opäť po lete v novom školskom roku.

 Šli sme do Tatier, k moru a dúfali sme, že to pomôže. V septembri sme teda opäť nastúpili do škôlky. Malá, navyknutá len na mňa, zrazu plakala a nechcela ísť. Nemala však ani možnosť si zvyknúť, lebo v škôlke bola presne 5 dní, keď cez víkend dostala teplotu, začala kašľať asi tak každé dve sekundy. Znova pohotovosť a znova zápal pľúc potvrdený rontgenom. 

  Keď malú stabilizovali, začala som pátrať po internete a prosila, nech sa mi dostane odpovede. Prišla v podobe homeopatie. 

  Pani z homeopatickej kliniky nás urgentne ešte v to ráno prijala. Bola milá, po vyčerpávajúcom dvojhodinovom vypočutí, kedy tam už malá od nudy vystrájala ako zmyslov zbavená, jej podala homeopatikum a na konci sedenia si vypýtala 170,- eur. Keďže majú špeciálnu akciu, kontrola o mesiac bude zdarma. 

  Suma to bola horibilná, ale čo človek nespraví pre zdravie svojho jediného dieťaťa. Už vtedy jej homeopatiká zabrali, no po nástupe do škôlky sa choroba opäť vrátila.

  Pani mi povedala, že to určite bude teraz 250 eur, lebo to vyzerá, že je dcérka ťažký prípad. Vtedy som si povedala, že sa určite aj veľa "obyčajných ľudí" lieči homeopatikami, predsa nie sú všetci milionári a tak som začala pátrať po klasickej homeopatke za "rozumnú cenu".

  Teraz už som sa vypytovala po telefóne viac, hlavne na urgentný termín a cenu za stretnutie. Nikto nám však nevedel dať termín skôr ako o dva týždne. Bola som presvedčená, že to zvládneme, ak sa nám podarí dostať včas k dobrej homeopatke. A veru podarilo sa a rovno k tej najlepšej. 

  Čierna voda - super, tam to poznám a hneď zajtra nás vezmete? WOW paráda, to je ideálne. A bolo. Odvtedy sa dejú zázraky. 

  Guličky sú našimi vernými spoločníkmi všade kam ideme. Uštipnutie od komára a silná reakcia - hneď na to guličky a na druhý deň po štípanci ani stopy. Dovtedy to bola pohotovosť a kortikoidné maste, také opuchy mala dcérka. 

  Nachladnutie, vyčerpanie, rodinné problémy - guličky a Pavlínka na linke. Neskôr kurz homeopatia na doma a skupina na fejzbuku ako pomocní radcovia. 

  Som šťastná a vďačná za každý deň, že práve mne a mojej rodine sa pošťastilo stretnúť klasickú homeopatku Pavlínku (homeopathic lady ako ju volá dcérka).

  A malá? Trvalo asi 7 mesiacov, kým sa všetko stabilizovalo a malej sa zápal pľúc ešte dvakrát vrátil. Priebeh však bol ľahký a neboli potrebné ani antibiotiká. Neskoršia dôkladná kontrola na pľúcnom potvrdila výborný zdravotný stav. 

  Dva mesiace je v predškolskej triede a máme za sebou dve "normálne" detské prechladnutia, ktoré zvládla len pomocou "jej" guličiek. Je naozaj úľava vedieť, že homeopatiká fungujú a existuje okrem klasických liekov aj takáto čisto prírodná cesta.


Chcete si vedieť poradiť s bežnými prechladnutiami homeopaticky? Kurz akútnej tabuľky je na to ako stvorený. 

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov