Všetko v nás, mačky i myši.

03.11.2017

Prečo je tak ťažké, vybrať sám sebe správne homeopatikum? Prečo s tým môžu mať problém aj skúsení homeopati?

Možno je to preto, že určitým spôsobom je v nás obsiahnuté všetko. A tak každé jedno homeopatikum je v latentnej forme prítomné. Poznajú to najmä prváci, ktorí začali študovať homeopatiu a vidia sa v každom prebranom homeopatiku.

Koniec koncov, je to stará pravda, ktorá hlása - všetko je v každom z nás. Každý kameň, kvet či zviera. Aj my sme v každom z nich. Všetko je jedno a my sme súčasťou jednoty.

Ako je však potom možné nájsť vôbec nejaký liek?

Pán Schrödinger to krásne vyjadril ešte v roku 1935. Poznáte pojem schrödingerova mačka? Milovníci zvieratiek nech sa prosím nedesia, jedná sa o symbolický príklad. Predstavte si, že máte uzavretý nepriehľadný box a v ňom sa nachádza mačka a fľaštička s jedovatým plynom a rádioaktívny nuklid. Všetko je nastavené tak, že keď sa nuklid rozloží, vypustí sa z fľašky plyn a mačka zomrie. Kým pozorovateľ neotvorí box, existuje pre neho mačka v dvoch stavoch zároveň - živá aj mŕtva. Až okamžik otvorenia boxu akoby určí jej stav.

Tak je to v živote v mnohých situáciách. Kým ju aspoň raz nezažijeme, nevieme ako budeme reagovať. Môžeme si kadečo predstavovať, ale mnohí potvrdia, že v kritických situáciách často prekvapili sami seba.

Podobne je to aj s homeopatikom. Až okamžik objednania sa alebo príchod k homeopatovi určí liek. Dovtedy akoby existovali všetky zároveň. Toto vnímam najmä pri Sehgalovej metóde, kde je pre mňa dôležitý pohľad klienta na jeho stav a ten sa často kryštalizuje až v okamžiku, keď si vypočuje otázku.

Zjavne pri vlastných problémoch potrebujeme pozorovateľa. Homeopatia nás núti spolupracovať a to môže predstavovať cestu a záchranu v našom svete.

Poznáte experiment s myšami, ktorý v 60 tych a 70 tych rokoch minulého storočia uskutočnil John Calhoun (viac tu: https://ifenomen.cz/veda/dokonaly-zivot-zabiji-experiment-ktery-prekvapil)? Civilizácia prežila až vtedy, keď bola nútená spolupracovať. Toto môže byť nepriamy bonus homeopatie.   

PS: Tak ako každý z mojich článkov, ani tento nenahrádza lekársku starostlivosť. Vyjadrujem tu len svoje názory a svoj pohľad na život.  

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov