Tráviace problémy na dovolenke

17.07.2019

Celý rok sa tešíme na letnú dovolenku a je naozaj smutné, ak nám ju pokazia problémy s trávením. V tom okamžiku vôbec nezáleží na tom, či je to pri mori, na horách alebo na prázdninách u babičky. 

Čo by teda nemalo chýbať v prázdninovej lekárničke?

  • Aloe: Letná hnačka v dôsledku prudkého ochladenie pri posedení večer alebo otrava potravinami. Na rozdiel od Ars-a má pocit horúcich nôh a špička jazyka je intenzívne červená. 
  • Antimonium crudum: Hnačka ako následok studených nápojov počas horúcich dní alebo po kúpaní v studenej vode. Chorý nemá smäd a má silno nabielo potiahnutý jazyk. 
  • Arsenicum album: Najbežnejší liek na hnačky a vracanie pri otrave potravinami. Problémy sprevádza silný pocit chladu, strach z vracanie. Často sa celkom na začiatku objavuje pocit, že všetko okolo mňa je špinavé. Chorý je smädný, snaží sa popíjať, ale tekutiny vyvráti okamžite ako sa dostanú do žalúdka. 
  • Ipeca (Ipecacuanha): Mimoriadna nevoľnosť, žalúdok ako na vode a ani vracanie neuľaví. Napriek tráviacim problémom je jazyk pekný ružový a čistý. 
  • Nux vomica: Následky all inclusive: prejedanie, ťažké jedlá a premiera alkoholu. Silná nevoľnosť s neúčinným nutkaním na vracanie. Zlepšuje sa teplými nápojmi a teplom. 
  • Phosphorus: Často potrebný na detských táboroch. Na rozdiel od Ars-a vracia až keď sa jedlo zohreje v žalúdku, t.j. po takých 20 minútach. Má chuť na studené nápoje a zmrzlinu. Teplé nápoje aj len ponorenie rúk do teplej vody stav výrazne zhorší. 
  • Podophylum: Bezbolestná vystreľujúca hnačka. Silné nafukovanie brucha. 
  • Rheum: Ak sa deti prejedia nezrelého ovocia.
  • Veratrum: Vystrekujúce vracanie aj stolica. Biela tvár, zimomrivosť, kolapsové stavy. 

Na zotavenie, ak je to potrebné podajte Chinu. Ak nepomôže, tak Phosphoric acid (Phos-ac sa počas vracania či hnačky cíti dobre, vyčerpanie prichádza až po odoznení príznakov)

Homeopatiká môžete použiť v potencii 30 alebo nižšej. Pokojne dajte to, čo máte k dispozícii. Rozpustite 2 globulky v deci vody, riadne premiešajte a podávajte lyžičku každých 10 minúť. Podľa závažnosti predlžujte intervaly.

UPOZORNENIE: Ak stav trvá dlhšie a hrozí dehytratácia alebo kolaps, neváhajte vyhľadať lekára.


Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov