Ťažkosti s nástupom do školy

03.09.2019

Prázdniny skončili a škola volá. Veľa detí sa po prázdninách do školy teší. Niekedy možno len na spolužiakov a spoločné vymýšľanie cez prestávky, ale aj to je niečo. 

Pre niektoré deti je však nástup do školy spojený so stresom. 

V prvom rade odporúčam sa s dieťaťom porozprávať a zistiť v čom je problém. Pri tých mladších niekedy postačia drobné zmeny v rannom režime alebo pomoc pri hľadaní kamarátov. Pri tých starších je dôležité zistiť, či ho niekto nešikanuje, nemá problém s učiteľom alebo sa len ťažšie učí. V každom prípade potrebuje pomoc a podporu rodiča. 

Ak viete, kde je problém a pochopenie alebo podpora nestačia, môžu pomôcť homeopatiká.

Argentum nitricum - dieťa je urýchlené a nepokojné. Veľa rozpráva a má obavy z toho, čo ho čaká. Strach, že nebude vedieť správne odpovedať na otázku učiteľa alebo nezvládne písomku. Často je prítomná hnačka pred odchodom do školy.

Calcarea phosphorica - bolesti hlavy alebo bruška u školákov. Tento liek potrebujú najmä zodpovedné a ustrašené dievčatká. Strach, "či som nezabudla napísať úlohu" alebo "či som sa všetko poriadne naučila"

Gelsemium - dieťa je spomalené, má problém vstať ráno z postele. Vyzerá akoby nemalo dosť síl odísť z domu. Môže mať hnačku ako argentum nitricum a často chodí cikať. 

Lycopodium - malý intelektuál, ktorý potrebuje byť najlepší. Má obavy, ak nevie, čo sa od neho bude očakávať. Svojou úzkosťou alebo sklamaním dokáže rodičom riadne znepríjemniť život - správa sa direktívne a nepríjemne. 

Phosphoricum acidum - pre deti vyčerpané z množstva učenia. Ak po prázdninách nastúpi príliš veľa mentálnych povinností a dieťa je z nich vyčerpané. 

Pulsatilla - jemné dieťa fixované na matku. Potrebuje aby sa s ním zaobchádzalo jemne a pomalšie. V škole má pocit, že naň príliš tlačia a je tam veľa stresu a hádok. Dieťa sa rado túli a často plače. 

Silicea - krehké a jemné stvorenie, ktoré má strach rozprávať pred druhými. Často sa v spoločnosti skrýva za mamu a svoje požiadavky jej šepká. Je prekvapivé, ako sa takej princeznej potia nohy. 

Homeopatík, ktoré môžu pomôcť existuje omnoho viac. Ak žiadne z uvedených nepomôže, skúste sa porozprávať s homeopatom. Bude Vám klásť tie správne otázky, aby ste spoločne našli príčinu a odhalili skrytý stav Vášho dieťaťa. 


Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov