Prevencia, sebarozvoj a homeopatia

24.11.2017

(rozhovor s mojím mrzutým a ubrblaným Ja)

To je čo za nadpis? Ako náhodný výber populárnych slov. Teda až na tú homeopatiu. Ale keďže je to homeopatický blog, tak si to tam dať musela. Či nie?

Väčšinou sa v praxi stretávam s chorými ľuďmi. Často až reakcia tela a určité obmedzenia, čo z toho plynú nás prinútia začať uvažovať nad spôsobom života. A niekedy ani tie nie, ale to teraz nie je dôležité.

Presne tak, teraz si tvrdila, že prevencia, tak sa ukáž.

Pomaly, ako sa psychosomatika dostáva do popredia, čoraz viac ľudí si začína uvedomovať súvislosti medzi zdravotnými problémami a vlastným myslením. A sú aj takí, čo idú ďalej. Tí, čo si uvedomujú, že nemusia čakať na signály tela. Svoje obmedzenia v mysli, môžeme predsa spozorovať už skôr a niečo s nimi robiť. Bude sa žiť ľahšie a zároveň, ako skvelý bonus, sa snáď podarí aj vyhnúť ochoreniam, ktoré sa v rodine spolu s názormi a presvedčeniami odovzdávali z generácie na generáciu ako rodinné dedičstvo.

Aha, tak je to jasné. Ak budem "pracovať" na sebe, tak budem zdravšia. Je to jednoduché. Alebo že by nie?

Je aj nie je. Niektoré presvedčenia odhaľujeme ľahko. Avšak tie, ktoré nám v detstve spôsobili veľkú bolesť, sme s podobne veľkou intenzitou ukryli naozaj hlboko a označili sme ich pečiatkou "TOP SECRET". A tak aj keď náš rozum nahliadne do týchto končín, uvedomuje si, že nemá to správne poverenie a tajné zložky zostávajú naďalej tajné. Len vtedy, ak má príkaz najvyššiu prioritu a ide o prežitie, je ochotný odhaliť, čo sa tam skrýva. A niekedy dokonca ani vtedy nie.

A tak sa v čase pokoja, v rámci preventívneho upratovania málokedy dokážeme dostať tam, kam by sme potrebovali.

Hm. Depka. Takže je celá tá drina a sebarozvoj nanič. Či?

Nikdy a nič v našich životoch nie je zbytočné. Ale fakt je, že sebarozvoj pod dekou s teplým čajom a príjemným čítaním nie je tým najrýchlejším pohybom vpred. Najviac sme schopní urobiť v čase krízy. Vtedy je však skvelé, ak už máme k dispozícii nejaký návod pochádzajúci z tých príjemných čias z knihou pod dekou.

Hej, hej. Drina a zas drina. Ale kde je tá homeopatia?

Moje netrpezlivé ja, je naozaj netrpezlivé.

Stáva sa, že aj keď máme kopec naštudovanej teórie, množstvo absolvovaných kurzov a priateľom dokážeme radiť na počkanie, niektoré situácie sa nám neustále opakujú. Nech sa ne pokúšame pozrieť z akejkoľvek strany, nie a nie pochopiť, prečo je to tak. Je to v poriadku. Keby všetko šlo ľahko a hneď, bolo by to rýchlo preč, no nie?

Pfff! Kde je tá homeopatia?!

No homeopatia predsa môže prerušiť ten kruh. Môže nám pomôcť zvládnuť alebo rozpustiť bloky, cez ktoré sa nevieme pohnúť ďalej a pritom vôbec nemusíme vedieť odkiaľ pochádzajú. Jednoducho sa dajú podať homeopatiká na základe našich vyjazdených koľajničiek - nášho opakovaného konania.

Wau! Takže budem mať hotovo a už ma nič nebude trápiť a všetko pôjde sper ľahko? A na to stačí gulička?

Také ružové to zas nie je. Stále budú veci, čo sa nám nebudú páčiť a stále budeme stretávať vo svojom živote výzvy a bude na čom "pracovať". Ale človek sa stáva o niečo voľnejší. Niektoré kruhy sú prerušené a tým získavame možnosť slobodného rozhodovania. Ak nemusím jazdiť vo vyjazdenej koľajnici, potom získavam možnosť vedome voliť ďalší smer a spôsob konania. Voľnejšie dýchať a užívať si život. 

A o tom to predsa všetko je. 


Baví vás sebapoznávanie a osobný rozvoj? Chcete sa posúvať rýchlejšie pomocou mentoringu a homeopatík? Možno je táto ponuka práve pre vás.

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov