Homeopatia na cesty 1.

24.04.2017

V poslednom období cestujeme pomerne veľa. V mojej batožine nikdy nechýba homeopatická lekárnička, čierne uhlie a nejaký ten liek proti bolesti. Ten sme však už naozaj dávno nepotrebovali.

Zostavte si vlastnú cestovateľskú lekárničku a vyberte si guličky, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo Vašej batožine.

Cestovná horúčka

Coffea cruda

Ak sa Vy alebo dieťa už veľmi tešíte na dovolenku a zo samého vzrušenia nedokážete spať. Deti niekedy môžu z pozitívnych emócií dokonca ochorieť.

Argentum nitricum

Ak sa chystáte na nové nepoznané miesto a máte obavy, strach z cesty. Nedokážete zostať v kľude, nedokážete poriadne rozmýšľať, cítite len veľký nepokoj a obavy. Môže sa objaviť hnačka, vracanie.

Gelsemium

Strach z nových zážitkov, z cesty spojený s bolesťami hlavy a neschopnosťou konať. Pocit paralyzujúcich obáv s vnútorným chvením a častým močením. Môže sa objaviť pocit fyzickej únavy až siného vyčerpania.

Rozpustite v deci vody 2 guličky homeopatika v potencii 15 - 30 CH a podávajte 3x denne jednu lyžičku roztoku. Vždy pred podaním dôkladne premiešajte.

Nevoľnosť pri cestovaní

Cocculine - prvou voľbou je homeopatický polykomponent od firmy Boiron. Obsahuje kombináciu najbežnejších homeopatík používaných pri nevoľnostiach na cestách: Tabacum, Petroleum, Nux vomica a Cocculus.

Môže sa stať, že Vy alebo Vaše dieťa potrebuje iné homeopatikum a vtedy Cocculine jednoducho nefunguje. V takom prípade vyskúšajte niektoré z nasledujúcich:

Aconitum

Veľká úskosť, strach, šok. Pocit chladu. Strach, že bude vracať. Odmieta piť, jesť, prípadne sa aj hýbať. Pocit, akoby bol opitý.

Argentum nitricum

Klaustrofóbia v dopravných prostriedkoch, úskosť s búšením srdca. Pocit, že odpadne. Môže sa objaviť aj hnačka. Strach z výšok.

Borax

Najväčší problém spôsobuje pohyb hore-dolu. V aute mierne zvlnený kopcovitý terén, pohupovanie v lietadle pri turbulenciách. Morská choroba. Veľká bledosť, závraty, tras, silná potreba sa držať niekoho blízkeho.

Ipecacuanha

Neustála nevoľnosť s častým vracaním, po ktorom sa ani na chvíľu neuľaví. Čistý jazyk bez povlaku. Silné slinenie.

Homeopatiká môžete použiť v potencii 15-30CH. Dve globulky necháte rozpustiť priamo v ústach alebo si ich môžete rozpustiť v dvoch deci vody a počas jazdy popíjať z fľaše.

V ďalšom článku si popíšeme homeopatiká na tráviace problémy. Alebo sa môžeme stretnúť na seminári

PS: Tak ako každý z mojich článkov, ani tento nenahrádza lekársku starostlivosť. Vyjadrujem tu len svoje názory a svoj pohľad na život.

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov