Homeopatické rozprávky - Arnica

06.06.2017
arnica montana
arnica montana

Prejdeme malinkými dvierkami a zrazu sa objavíme v normálnom veľkom dome.

"Tu býva Miško. Čoskoro pôjde do školy, už má kúpenú aj aktovku. Miško má sestričku Lucku, tá je ešte celkom maličká, nechodí ani do škôlky." šepká Maty.

Pozerám sa dookola. Je to naozaj zvláštne byť takto tajne v cudzom dome. A ešte zvláštnejšie je, že je všetko také veľké. Zrazu zbadám muža s chlapcom, ako niečo majstrujú.

"Pozri! Čo to tam robia?" od vzrušenia som zabudol aj šepkať. A dokonca som si ani nevšimol, že stojím vo dverách a zavadziam Matymu.

"Psssst!"

"A posuň sa troška, nevidím... Hmmm, Miškov ocko niečo montuje na bicykli. Aha! Toto je Miškov veľký deň, naučí sa bicyklovať bez pomocných koliesok!"

Miško už ide, nasadil si prilbu a odvážne kráča pred dom.

"Poď, rýchlo, poponáhľaj sa...aj ocko už ide s pripraveným bicyklom. Bez pomocných koliesok vyzerá celkom dospelácky." Naháňa ma Maty. Nenápadne prebehneme popri stene a cez otvorené dvere na dvor.

Miško hrdinsky nasadol. Ak sa aj trošku bojí, nie je to vidieť. Navonok sa tvári akože nič. Najprv ho ocko pridržiava, ale čoskoro už šliape celkom sám.

"Aha mami ako mi to ide!"

Len trošku sa obzrel, či sa pozerá mama aj Lucka, bicykel sa nebezpečne naklonil a BÁC. Oškrel si obe kolienka a celkom určite sa aj veľmi zľakol. Ale vôbec neplače, lebo Lucka sa pozerá a on už je predsa veľký.

"To je len máličko, s tým si Arnica poradí", povedala mamina a pohladila Miška po tváričke.

"Vieš u nás v Homeopatovciach sa to vždy takto robí" šepká Maty. "Aj minule, keď sa Lucka štverala na stoličku, tak spadla a mala na hlave hrču. Mamina jej dala Arnicu a kým sa vyspala, tak hrča zmizla."

"Dokonca som počul, ako sa dospeláci rozprávali, že dedo ide na operáciu a tak mu musia zaniesť Arnicu. Keď vie zahojiť hrču na hlave a dedove brucho, tak určite pomôže aj Miškovým kolienkam."

Niektoré indikácie homeopatika Arnica Montana:

  • šok po úraze, zranený tvrdí, že je vporiadku a posiela lekára preč, strach z dotyku
  • úrazy, poranenia, modriny, vlásočnicové krvácanie
  • rekonvalescencia po operáciách, po pôrode
  • preležaniny u dlhodobo chorých
  • chrapot z preťažených hlasiviek
  • svalová únava z nadmernej námahy
  • chrípkové stavy s horúčkou a rozbolavelosťou celého tela, pocit, že posteľ je príliš tvrdá

PS: Tak ako každý z mojich článkov, ani tento nenahrádza lekársku starostlivosť. Vyjadrujem tu len svoje názory a svoj pohľad na život. 


Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov