Dá sa aj bez liekov?

07.01.2017

V dnešnej dobe sa stalo samozrejmosťou, že akonáhle človek ochorie, je potrebné zasiahnuť, nasadiť zbrane najťažšieho kalibru. Niekedy dokonca stačí, ak ochorie niekto v našom okolí alebo sa v rádiu začne rozprávať o chrípkovom období. Už vyťahujeme liečiky, aspoň nejakú prevenciu, ktorá nás zachráni pred osudom našich spoluobčanov. Tí pokročilejší sa vyhnú tej "hnusnej chémii" a vrhnú sa na homeopatiká.

Prečo si myslím, že nie je ideálne zasahovať vždy a všade?

Náš organizmus je v zdravom stave dokonalý a vyvážený. Je dôležité tento stav poznať a naučiť sa mu dôverovať. Je normálne, že ak niečo preženiem, ak som unavená, vystavená chladu alebo psychicky rozhodená, môže sa stať, že ochoriem. Nie vždy je však nutné situáciu riešiť. Náš imunitný systém je pripravený zasiahnuť a vrátiť telo do rovnováhy, ak mu to umožníme. Preto niekedy stačí zopár dní zostať v posteli, zaradiť ľahšie jedlá a intenzívne dopĺňať tekutiny.

Ako rozoznám kedy zasiahnuť a kedy nie?

Naučme sa dôverovať svojmu telu. Učme to aj naše deti. Ako prvé, keď ochorieme, pýtajme sa sami seba: Potrebujem pomoc alebo mi bude stačiť ak si oddýchnem? Svoj názor viem zmeniť. Viem, že ak sa mi aj zo začiatku zdalo, že to zvládnem a ukáže sa, že nie, nie je na tom nič zlé. Zmena názoru neznamená zlyhanie. Pýtajte sa aj svojich blízkych. Čo potrebuješ, aby si vyzdravel? Malé deti vedia často prekvapivo odpovedať. Niekedy je to len pozornosť alebo zmenšenie napätia v rodine.

Môžem sa na svoje pocity 100% spoľahnúť?

Keďže sme to už zabudli počúvať svoj vnútorný hlas, tak aj toto sa musíme naučiť. Je potrebné sa naučiť rozoznať pozitívnu nečinnosť a apatiu. Okrem toho naše telo už nemusí byť schopné si poradiť samé. Preto by aj toto mal byť pozvoľný proces. V prípade akejkoľvek, aj drobnej neistoty vyhľadajme lekára alebo podajme lieky podľa najlepšieho vedomia. Nebojme sa pýtať si radu.

Homeopatia nás učí pozorovať, vnímať a chápať kedy a ako zasiahnuť. Učí nás trpezlivosti, keď potrebujeme dať homeopatikám priestor a neopakovať ich príliš skoro. Učme sa spolu s tým aj umeniu nezasahovať.

PS: Tak ako každý z mojich článkov, tak aj tento nenahrádza lekársku starostlivosť. Vyjadrujem tu len svoje názory a svoj pohľad na život. 

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov