Carcinosinum cum cuprum

18.05.2018

  Tento článok je určený skôr pre tých, čo sa v homeopatii pohybujú trošku dlhšie.

  Nedávno som sa opäť začítala do knihy Inspirující homeopatie od Dr. Tinusa Smitsa. Vždy v nej nájdem veľa fascinujúcich myšlienok. Tentokrát som sa tak zamýšľala, prečo vlastne vymyslel také čudné homeopatikum ako carcinosinum cum cuprum. Ja viem, píše tam, že videl jedno aj druhé a mal problém sa rozhodnúť, tak to napotencoval spolu.

  No veď dobre. Ale prečo ich videl tak často spolu?! Prečo práve carc a cuprum? Prečo nie natrium alebo arsen? Alebo sulphur, ktorý je považovaný za najväčší polychrest?

Prečo cuprum?

  Tak som si túto myšlienku nosila celý deň v hlave a zrazu svetlo. Nie, nie, žiadne reflektory protiidúceho vlaku. To mi len docvakla tá genialita geniálneho Tinusa Smitsa. Jasné, že to neprišlo samé od seba. Vzala som si na pomoc knihu ďalšieho génia, Dr. Jana Scholtena: Homeopatia a prvky. 

Téma Cuprum metalicum je "udržať kontrolu"

  Ochrániť sa pomocou nejakých pravidiel či rituálov. Ochrana pred kritikou, pred zlyhaním a vinou. Zachovať poriadok. "Pokiaľ sa budem držať pravidiel, nič zlé sa mi nemôže stať." Všetko musí byť pod kontrolou a dokonalé.

Carcinosinum cum cuprum

  Tak a teraz sa pozrime na človeka v stave carcinosinu. Má slabé ego, nízke sebavedomie a slabé hranice. Prispôsobuje sa, podriaďuje druhým a potláča seba. Zároveň s tým sa logicky objavuje strach z rakoviny. Ak je vnímavejší, tak si podvedome uvedomuje, kam sa rúti. 

  Lenže, ako vieme, hodiť výhybku nie je vôbec jednoduché. A tak začne zvyšovať svoju kontrolu ohľadom svojho životného štýlu. Začne viac kontrolovať stravu, svoje prostredie, cvičenie, denný režim. Zavedie si do svojho života pravidlá, ktoré ho ochránia pred hrozným osudom, postupne na nich začne lipnúť, až sa stáva rigidným a kŕčovitým.

Podobnosť čisto náhodná.

  Táto doba so sebou - okrem iného - prináša aj dostatok rôznych duchovných smerov, ktorých príslušníci sa intenzívne snažia "zbaviť ega". Nasledujú svojho gurua, pomocou rituálov a cvičení potierajú to zlé ego a každý kúštik hnevu alebo nesprávnej negatívnej myšlienky zatláčajú niekam do úzadia, kde to kvasí a postupne mierne páchne. Ale nevadí, ďalším úsilím a rituálmi si s tým predsa poradia. A keď bude zle, pridáme detoxy - zvonka i zvnútra.

Takže carcinosinum cum cuprum - nadmerná kontrola svojho života v tejto karcinomatóznej dobe. Vďaka Ti úžasný Tinus Smits. 


Zaujíma vás homeopatia a radi sa dozvedáte nové informácie? Mám pre vás špeciálnu ponuku: Knižnica homeopatických videí. 

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov