Ako vybrať potrebné homeopatikum?
Ak nám ochorie dieťa, partner alebo my sami, často sa snažíme si pomôcť vlastnými silami a až keď je ochorenie vážnejšie, tak vyhľadáme lekára. Je to prirodzené, lieky prvej pomoci sú bežne dostupné a tak je zbytočné s každým soplíkom utekať k lekárovi. Nezabudnime však používať zdravý rozum. Ak síl rýchlo ubúda, človek je malátny alebo sa objavujú silné bolesti alebo iné vážne príznaky neváhajme vyhľadať lekára okamžite.
Skúšame homeopatiká
Musíme mať na pamäti, že homeopatický prístup je iný ako sme zvyknutí. Pre výber lieku nie je prvoradý soplík alebo kašeľ, ale nálada dieťaťa, jeho chute a túžby.
Naučte sa teda svoje dieťa pozorovať. Nie je to vôbec ťažké, chce to len trochu tréningu.
- Všimnite si ako sa zmenila nálada dieťaťa (partnera - ale ten je v prípade ochorenia často "naše veľké dieťa"). Čo od Vás vyžaduje. Je plačlivé? Chce sa nosiť, túliť? Alebo sa hnevá a odmieta všetko, čo mu dáte? Musí mať všetko dokonale poukladané? ....
- Akú polohu vyhľadáva? Túži ležať bez pohybu? Leží schúlené ako mačiatko? Na jednom boku? Alebo behá ako splašené? ...
- Čo zlepšuje a čo zhoršuje jeho stav? Je lepšie keď si ľahne, keď sedí, keď leží na boku? Je mu lepšie vonku na čerstvom vzduchu? Alebo sa chce zabaliť a byť v teple? Je mu lepšie keď sa napije? Teplého čaju alebo chladného nápoja? ....
- Na čo má chuť? Túži po teplom čaji alebo po studenej vode? Má zrazu chuť na nejaké špeciálne jedlo? Alebo odmieta jedlo?
- Menia sa prejavy choroby počas dňa? Čo ešte má vplyv na jeho ochorenie?
- Čím to celé začalo? Bolo mu zima alebo sa prehrial? Niekto ho nahneval? Zostal v školke dlho a mal strach, že ho tam necháme? Kamarát mu ublížil? (Toto často netušíme, príčina nemusí byť zjavná, to nevadí)
- A nakoniec - Aký je prejav jeho choroby? Má kašel? Aký? Nádchu? Ako vyzerá? Vracia? ... Často sú dôležité zdanlivo nesúvisiace problémy: Napr. Vždy keď má teplotu, tak ho bolia nohy. Alebo - kedykoľvek prechladne a má nádchu, tak má zlý dych a nafukuje ho.
Snažíme sa zistiť čo najviac informácií. Je pochopiteľné, že nemáme vždy splnené všetky body. To vôbec nevadí. Jednoducho dáme dokopy všetko, čo vidíme. Vyberieme homeopatický liek, ktorý najviac zodpovedá obrazu, ktorý sme získali.
Nenechajte sa odradiť prvými neúspechmi
Možno sa Vám to na prvý krát nepodarí a po pár hodinách siahnete po bežnom lieku. S trochou praxe bude úspešnosť čoraz väčšia. Výhodou je, že často je úvod ochorenia u dieťaťa rovnaký. Keď sa nám podarí nájsť homeopatický liek, ktorý pomôže, môžeme ho nabudúce použiť automaticky, ak ochorenie začína podľa rovnakého scenára.
PS: Tak ako každý z mojich článkov, tak aj tento nenahrádza lekársku starostlivosť. Vyjadrujem tu len svoje názory a svoj pohľad na život.