Ako som začala dôverovať homeopatii

27.11.2017

(Z Vašich skúseností )

   Alternatívna medicína mi bola akosi vždy bližšia než tá klasická. Jednalo sa skôr o pocit, než o holé fakty. Od detstva som poznala babkinu hojivú tinktúru a čaj sme si zalievali z ručne natrhaných bylín. Doteraz nezabudnem na jeho špecifickú chuť.

 Možno aj preto som sa pred piatimi rokmi dostala k homeopatii. Po nepretržitom 10 mesačnom kašli mojej vtedy štvorročnej dcéry som bola jednoducho nútená skúsiť všetko. Zabralo. Nevravím, že na prvý pokus, no oplatilo sa. Začala som s homeopatiou aj u seba a narodilo sa nám vytúžené druhé dieťa.

  Homeopatiká som používala v tom čase nielen na popôrodné hojenie, ale taktiež na zlatú žilu a prepad maternice. Jednalo sa v tom čase o naozaj náročnú situáciu, keďže pôrod som mala naozaj ťažký. Doma sme sa všetci museli s novou situáciou zžiť a riešiť okrem iného aj žiarlivosť mojej vtedy už šesť a pol ročnej dcéry.

 Ako týždne plynuli a my sme s homeopatickými guličkami zvládli bezproblémovo aj kiahne u oboch detí / podotýkam, že syn mal vtedy iba 7 týždňov/ nestihli sme si ani uvedomiť, že žiarlivosť mojej dcéry prerástla do hlasového tiku. Jednalo sa o špecifický zvuk, ktorý vydávala iba pri bratovi a my sme sa mylne nazdávali, že je to zvuk, ktorý pochytila od koní, keďže sa vtedy venovala koňom. Zlomila si ruku / opäť krásne a rýchle a hlavne bezbolestné hojenie vďaka homeopatii/ a tak sme sa koníkov vzdali. Hlasový tik však pretrvával. Dnes je to už 2 roky, čo sa s týmto problémom boríme a ja môžem konečne skonštatovať, že sa blížime k jeho zdarnému koncu. Podarilo sa nám nájsť správne homeopatikum a v čase, keď píšem tento text, je aj tento problém u nás už len občasný.

  Skeptické pohľady a pripomienky z môjho okolia som našťastie ignorovala a dnes si aj môj manžel ochotne vloží do úst guličku, ktorú mu v prípade potreby sama "naordinujem"

  Medzičasom som totiž absolvovala kurz homeopatie, ktorý trval 4 soboty v rozmedzí štyroch mesiacov a ja som sa začala s homeopatiou zžívať aj po tejto stránke. Moje deti sú zdravé, neberú antibiotiká a v prípade chronického ochorenia si vieme pomôcť aj sami doma. A ak sa naskytne väčší problém, vieme kde hľadať pomoc.


Chcete si vedieť poradiť s bežnými prechladnutiami homeopaticky? Kurz akútnej tabuľky je na to ako stvorený. 

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov