Ako používať e-booky

22.01.2018

Homeopatický prístup k ochoreniu je iný, ako sme bežne zvyknutí. Nestačí si uvedomiť, že potrebujem liečiť soplík, kašeľ, močové cesty alebo iné ochorenie.

V homeopatii si uvedomujeme, že každé ochorenie je trochu iné a preto si potrebujeme všímať aj ďalšie okolnosti. Stretávam sa s tým, že keď človek začína používať homeopatiu, tak sa stratí v množstve nepodstatných príznakov a na tie dôležité často pozabudne. Je to pochopiteľné, všetko v živote sa potrebujeme naučiť.

Poďme sa teda pozrieť ako na to.

  • V prvom rade si uvedomíme, ktorý príznak je najzávažnejší a na ten sa zameriame. Napríklad, ak je dieťa prechladnuté a má soplík, teplotu a kašeľ. V tomto prípade začneme pracovať s e-bookom Stop kašľom. Ak sa jedná o nešpecifické prechladnutie, kde nie je ani soplík, ani kašeľ, len teplota a neurčitý pocit, že sa necítim dobre, siahnem po e-booku: Chrípkové stavy (Nakoniec som sa rozhodla, že tento e-book neurobím. Všetky prechladnutia pokrýva kurz akútnej tabuľky)
  • Uvedomím si o aký typ kašľa (soplíka) sa jedná a hneď sa presuniem do konkrétnej časti e-booku.
  • Teraz to začína byť náročnejšie. Len tak vypozorovať, ako sa dieťa správa a čo potrebuje nie je jednoduché. Vieme si však pomôcť tým, že začneme skúšať. Keď má záchvat kašľa, ponúknite mu teplý čaj a sledujte, či sa niečo zmení. Neskôr ponúknite trochu studenej vody. Všímajte si, či pri jedle kašle viac alebo nie. Poriadne dieťa pozakrývajte a otvorte okno. Cíti sa lepšie alebo chce aby ste ho hneď zavreli? Potrebuje byť zakryté alebo je mu teplo? Kašle viac v noci alebo cez deň? Keď má záchvat kašľa v noci, pomôže keď si sadne? Ak má sťažené dýchanie, všimnite si, kedy je to horšie - pri nádychu alebo pri výdychu?
  • Akú polohu chorý vyhľadáva a o čo Vás žiada? Toto sú väčšinou veci, ktoré chorému uľavia.
  • A na koniec si všimnite ako sa zmenilo správanie dieťaťa odkedy ochorelo. Či potrebuje Vašu blízkosť, či má z ochorenia obavy, a podobne.

Tieto informácie platia pre akékoľvek ochorenie a samozrejme nezáleží na tom, či je choré dieťa, Váš partner, sused alebo Vy. Svoje postrehy si poznačte a vyhľadajte to homeopatikum, ktoré najlepšie pokrýva stav chorého. Všímajte si najmä Zlepšenie a Zhoršenie.

Rozpustite v pohári s vodou dve guličky vybraného homeopatika v potencii 30 a dôkladne premiešajte. Podávajte zo začiatku častejšie a neskôr po hodine až po dvoch. Ak sa do 24 hodín stav nezmení, je potrebné výber homeopatika prehodnotiť.

Vždy sa prosím riaďte zdravým rozumom a v prípade potreby sa poraďte so svojím lekárom. Prajem Vám veľa úspechov. Všetky e-booky nájdete v časti E-booky za babku.

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov