Aj v homeopatii máme mýty

07.11.2017

Občas ma prekvapuje aké všelijaké informácie sa okolo homeopatie šíria a s akými bludmi sa musia ľudia potýkať. Niektoré z nich môžu byť naozaj nebezpečné. Nebojte sa svojho homeopata pýtať na všetko, čo Vás zaujíma a čoho sa obávate.

Nehovorím teraz o tom, čo rozprávajú skeptici. Skôr o tom, čo sa šíri medzi ľuďmi, čo homeopatii dôverujú a niekedy možno aj odrádza tých, čo by túto cestu radi vyskúšali.


Mýtus č.1: Musíte vysadiť klasické lieky.

Ak Vám niekto vo Vašom okolí povie, že pri homeopatickej terapii musíte vysadiť všetky lieky, neverte mu. A ak Vám to povie homeopat, ktorého ste si vybrali, tak sa pekne rozlúčte a vyberajte znova.

Homeopatia funguje spolu s liekmi

Homeopatiká bez problémov pomáhajú aj súbežne s klasickou liečbou. Homeopati väčšinou nie sú lekári a nemajú právo vysádzať lieky ani Vás odhovárať od klasickej liečby. Rozhodnutie, ako sa budete liečiť, je len na Vás. A to ani nehovorím o tom, že nezmyselné vysádzanie liekov môže byť nebezpečné.

Správny postup počas homeopatickej terapie

Keď homeopatiká zaberú a Vy sa začnete cítiť lepšie, výsledky vyšetrení sa zlepšia potom začnete pod dozorom svojho lekára postupne znižovať dávky liekov.

Mýtus č.2: Homeopatii musíte veriť

Som absolútne presvedčená, že homeopatia je nestranná. Nie je to náboženstvo. Guličkám je úplne fuk, či im veríte alebo nie. Preto je možné pomôcť aj bábätkám aj mačkám.

Čo sa od Vás očakáva počas homeopatickej konzultácie?

Vyberte si homeopata, s ktorým dokážete spolupracovať a komunikovať. Berte homeopatiká podľa jeho pokynov a otvorene odpovedajte na otázky. Viac naozaj netreba.Mýtus č.3: Homeopati zakazujú očkovať

Zabudnite! Homeopatia a očkovanie sú dve odlišné záležitosti. Rozhodnutie ohľadom očkovania je čisto na Vás a žiadny homeopat za Vás rozhodnúť nemôže.

Ako môže homeopatia pomôcť pred a po očkovaní?

Pomocou homeopatie vieme pripraviť telo pred očkovaním, aby sa minimalizovali nežiadúce účinky. Podobne ak sa po očkovaní vyskytol nejaký problém, tak homeopatia môže napomôcť v návrate k zdraviu

Mýtus č.4: Homeopatické očkovanie.

Občas ma mamičky, ktoré sa rozhodli neočkovať, žiadajú o akési "homeopatické očkovanie". Nerobím to, pretože to nemá nič spoločné so zásadami klasickej homeopatie. Za prvé sa používa príliš veľa homeopatík v krátkom čase bez toho, aby boli naozaj indikované. Za druhé naozaj nerozumiem tomu, na akom základe by malo byť zabezpečené, že aj o 10 rokov budete ochránení pred daným ochorením. Myslím, že tu prišlo buď k nepochopeniu alebo skresleniu princípu "genus epidemicus"

Čo to je "genus epidemicus"?

V prípade, že vypukne epidémia, z príznakov ochorenia u väčšieho množstva ľudí sa dajú určiť všeobecne vhodné homeopatiká. Tieto sa potom odporúčajú ako prevencia v období danej konkrétnej epidémie.

Pristupujte k svojmu telu s úctou a vážnosťou akú si zaslúži a budete dlhšie a spokojnejšie žiť.

PS: Tak ako každý z mojich článkov, ani tento nenahrádza lekársku starostlivosť. Vyjadrujem tu len svoje názory a svoj pohľad na život. 

Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov